1-خداوند میفرماید : خانواده ات را به خواندن  نماز توصیه کن و صبور باش. عاقبت خیر در تقوا داشتن است سوره مبارکه طه132»

2- کسانیکه نفسشان را می پرستند، نه میشنوند و نه میفهمند، آنها همچون حیوان، بلکه گمراه ترند./ سوره مبارکه44فرقان»

3- ولا تجهر بصلاتک ولا تخافت بها و ابتغ بین ذلک سبیلا 110اسرا»نمازت را نه زیاد بلند و نه زیاد آهسته ، بلکه متوسط بخوان

4- خبری را که شخص فاسق برایتان می آورد بدون تحقیق باور نکنیدحجرات 6»

مصداق این آیه بعضی از مبادی خبر در شبکه های مجازی است که  وابسته و اجیر دشمن و فاسق است، نباید خبرهایش را بپذیریم.

5- نیکی و بدی کردن به خود فرد بر میگردد.أسراء _7»

6- هدایت بنفع و گمراهی بضرر خود انسان است. أسراء_15»

7- بد قولی و پیمان شکنی تنها به ضرر پیمان شکن است و وفای بعهد نزد خداوند پاداش دارد فتح 10»

8-هنگامیکه بر آن(مرکب/خودرو ) قرار میگیرید نعمت پروردگارتان را یاد کنید و بگوئید/ سبحان الذی سخر لنا هذا/ وما کنا له مقرنین ،پاک و منزه است کسیکه این وسیله را در اختیار من قرار داد وگرنه توانایی آنرا نداشتیم.زخرف 13»

9- به قولتان عمل کنید هرگاه به خداسوگند خوردید قسمتان را نشکنید

10- یادآوری یکی از نعمتهای الهی، شیر خالص وگوارا  از میان فضولات شکم حیوان است. نحل66»

11- رو آوردن به خدا فقط در هنگام سختی ،شایسته نیست.نحل54»

12- ما با فرستاده ای که نزد شما داریم از اسرار و سخنان درگوشی شما آگاهیم /80زخرف/

13-استعمار نو دقیقا تفکر فرعونی را که به ساحران گفت: شما حق ندارید بدون اجازه من به موسی ایمان بیاورید(سوره اعراف،آیه123) را دنبال میکندو می خواهد با استعمارفکری ،جوانان جهان سوم را پیرو خود کرده و بعد به سرمایه های مادی کشورشان دست پیدا کند.

14- مخفی کردن گناه نه بخاطر ترس از سخن گفتن اعضاء و جوارح در قیامت است، بلکه بخاطر عدم باور دیدن اعمال توسط خداوند است /فصلت24

15- اهمیت داشتن زمین از منظر خداوند در خلقت و صرف زمان بیشتر: زمین در 2 روز(دوره) ، محتویات زمین در 4دوره ، هفت آسمان در 2دوره خلق شده است.(فصلت11)

16- خداوند در قرآن سوره غافر آیه60 میفرماید: خواسته هایتان را از من بخواهید آنرا مستجاب میکنم.

17- مثل گذر عمر دنیا به اندازه‌ی یک ساعت است در آخرتیونس 45»

- یکی از معجزات قرآن:

اگر می‌توانید فقط یک سوره همانند قرآن بیاورید از همه مردم هم کمک بگیرید!!!!!( یونس 38)

واقعا عجیبه!!! عمال آمریکا و صهیونیستهاکه همه مغزها و دانشمندان جهان رو اجیر خودشون کردن، نمیتونن برای تضعیف و نابودی اسلام به این تحدی قرآن جواب بدهند الله اکبر»لذا با ایجاد داعش و طالبان و. اسلام هراسی میکنند.بقولی به تنه اسلام نمیتوانند آسیبی برسونند به شاخه ها چسبیدند.

19- بخشندگی خدا: از رحمت خدا نومید نشو.زیراکه خداوند همه گناهان رو می بخشد، بشرطیکه مسلمان باشید و قبل از عذاب توبه کنید./زمر53و54

20- روزی رسان خداست =خدواند به هرکس بخواهد روزی می‌دهد یا نمیدهد.زمر52

21- خصلت نکوهیده انسان: بعضی ها وقتی مشکلی براشون پیش میاد از خدا کمک میخوان، هنگامیکه مشکلشون حل شد و نعمت به اونا داده شد از یاد خدا غافل شده، میگن:با علم و درایت خودم مشکل رو حل کردم. در صورتیکه اینها آزمایش است ولی اکثر مردم نمی دانند/زمر51

21- قرآن وخواب = خداوند ارواح را هنگام مرگ قبض می‌کند و هنگام خواب نیز روح گرفته میشود سپس ارواح کسانیکه فرمان مرگشان را صادر کرده نگه می‌دارد و بقیه ارواح را برای مدتی معین باز میگرداند.(زمر42)

22- خصوصیات مردان و ن مومن:آنها امر به معروف و نهی از منکر میکنند، نماز برپا می دارند ،  زکات میدهند( انفاق  )میکنند و مطیع امر خدا و پیامبرش هستند.(توبه 71)

23- وای بر آنان که قلبهایی سخت در برابر ذکر خدا دارندبیاد خدا نیستند! »(سوره زمر آیه 22)

24- سوگند شیطان هنگامیکه برای خلقت انسان سجده نکرد: که من همه انسانها را بجز مخلصین گمراه میکنم.)سوره زمر آیه 83(

25- تعمیرو آباد کردن مساجد برعهده مومنین است.(سوره توبه آیه )

26- خداوند به مومنین وسیله تشخیص حق از باطل عطا میکند.(سوره انفال آیه 29)

27- توصیف مومنان از دیدگاه قرآن:1-به خدا توکل میکنند  2-نماز بپا میدارند  3 -انفاق میکنند(سوره انفال آیه 4)

كانال تلگرامي ياحق

درسهاي قرآني

داستان ها و پندها

سوره ,خدا ,خداوند ,آیه ,قرآن ,رو ,انفال آیه ,سوره انفال ,ارواح را ,زمر آیه ,زمین در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

اسمِ زیبای تو تکتا صدا دانلودستان یاهو جدید تا خدا هست غمی نیست... کتاب بخوان : معرفی کتاب های برتر ایران و جهان برترین خبرنامه تخصصی معماری و سازه انجام پروژه های NS2-3 danadaneshelm bitacgerafik